SURİYELİLER TOPLULUĞU DERNEĞİ TEMSİLCİLERİ İSTANBUL İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Suriyeliler Topluluğu Derneği temsilcilerinden oluşan bir heyet 28 Mart 2018 tarihinde İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

Suriyeliler Topluluğu Derneği temsilcilerinden oluşan bir heyet 28 Mart 2018 tarihinde İl Müdürümüz Sayın Recep BATU'yu makamında ziyaret ettiler.

İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde gerçekleşen ziyarette Türkiye ve Suriye arasındaki tarihi geçmiş, ortak değerler ve kültürel bağlar ile alakalı sohbet edilerek, derneğin gerçekleştirdiği faaliyet alanlarıyla ilgili süreç İl Müdürümüze rapor edilmiş, derneğe üye Suriye vatandaşlarının Türkiye'de kanunun düzenlediği yasal hükümlere uymaları ve düzen içerisinde yaşamaları konusunda dernek tarafından gerekli hassasiyetin gösterildiği belirtilmiştir.

Türkiye’de bulunan Suriye vatandaşlarıyla ilgili Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun sağladığı hak ve yükümlülükler konusunda dikkat edilmesi gereken unsurlar konusunda bilgi paylaşımı yapılarak, yasal işleyiş konusunda kendilerine bilgi verilmiştir. Heyet temsilcileri, Türk insanının sergilemiş olduğu misafirperverlik için teşekkürlerini iletmiş, “Tüm insanlığın vatanı Türkiye’dir” cümlesini vurgulamışlardır.

Toplantı hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonlandırılmıştır.

Kayıt: 1.4.2019
Güncelleme:1.4.2019
Paylaş


WS05