KIRGIZİSTAN ETNİK İLİŞKİLER DEVLET AJANSI BAŞKANLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve TİKA işbirliğinde düzenlenen bilgi ve tecrübe paylaşım programının İstanbul etabında Kırgızistan Etnik ilişkiler Devlet Başkanlığı İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde ağırlandı.

         
            Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde, Kırgızistan Etnik İlişkiler Devlet Ajansı Başkanlığı'na yönelik bilgi ve tecrübe paylaşım programı gerçekleştirilmiştir.       

           29 Kasım 2018 tarihinde Kırgizistan Etnik ilişkiler Devlet Ajansı Başkanlığı üyesi belediye genel sekreterleri ve eyalet bakanlık temsilcilerinin katılımıyla bilgi ve tecrübe paylaşımı programı İl Göç idaresi Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi.

        "Göç Yönetimi ve Uyum Süreçleri" konulu toplantıda İl Müdürümüz Sayın Recep Batu ile katılımcı heyet, İstanbul bağlamında uyum ve iletişim faaliyetlerinin kapsamı konusunda istişarelerde bulundu. Uygulanan uyum stratejimizin gönüllülük esaslı ve göçmen odaklı bir yaklaşım temelinde devam ettirildiği vurgulandı.

         Kırgizistan'ın göçe bakış açısı ve ülkelerinde uyguladıkları yasal mevzuat hükümleri ile, uyum faaliyetleri konusunda bilgi ve tecrübe paylaşımı gerçekleştirildi.

        Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu'nun düzenlediği hükümler konusunda bilgi verilmesinin ardından toplantı, hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

 

 

 
Kayıt: 5.12.2018
Güncelleme:21.2.2019
Paylaş


WS05