İLÇE ÇALIŞMA GRUP BAŞKANLIKLARIMIZ HİZMETE GİRMİŞTİR.

İlçe Çalışma Grup Başkanlıklarımız hizmet vermeye başladı.

      Bilindiği üzere, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa istinaden İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü/ Büro Amirliklerince geçici olarak yürütülen iş ve işlemler (ikamet, uluslararası koruma, düzensiz göç, insan ticaretinin önlenmesi, iskân işlemleri ve diğer işlemler) 18 Mayıs 2015 tarihi itibariyle devralınarak İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yerine getirilmeye başlanmıştır.
     18 Ocak 2016 Pazartesi tarihi itibariyle İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğümüze bağlı Pendik Çalışma Grup Başkanlığı hizmete girmiştir. Bu tarih itibariyle İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne randevusu bulunan ve randevularında aşağıda belirtilen ilçeleri adres göstermiş kişiler, işlemlerini randevu tarihlerinde Pendik Çalışma Grup Başkanlığında yapacaklardır. İlçe çalışma grubunda sadece Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Aile İkameti İlk Başvuru işlemleri yapılacaktır.
     Daha önceden duyurusu yapılmış Beşiktaş, Beylikdüzü ve Kadıköy Çalışma Grup Başkanlıkları faaliyetlerine devam etmektedirler.
Pendik Çalışma Grup Başkanlığı’nın hizmet verdiği ilçeler:
PENDİK, KARTAL, MALTEPE, SULTANBEYLİ, TUZLA
Diğer Çalışma Grup Başkalıklarımızı görmek için tıklayınız.


 
Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:15.1.2016
Paylaş


WS05