İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE YÖNELİK FAALİYETLERDE BULUNAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI, DERNEKLER VE VAKIF TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından Uluslararası Öğrencilere yönelik faaliyetlerde bulunan sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların temsilcilerine yönelik Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından periyodik olarak düzenlenen bilgilendirme toplantıları kapsamında ilimiz bünyesinde Uluslararası Öğrencilere yönelik faaliyetlerde bulunan sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların temsilcileriyle 28 Mart 2019 tarihinde yapılan Bilgilendirme Toplantısı İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Uluslararası öğrencilerle ilgili sahada aktif faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarının, dernek ve vakıfların yoğun katılım gösterdiği bilgilendirme toplantısı, Sayın İl Müdürümüz Recep Batu’nun açılış konuşması ile başladı. Yabancı öğrencilere ilişkin iş ve işlemlerin nasıl yürütüldüğü ile ilgili Öğrenci Çalışma Grup Başkanı Muhammed Bükme tarafından katılımcılar bilgilendirildi.

Sayın İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin sorularını yanıtlayarak, kendilerini böyle bir vesileyle misafir etmekten ziyadesiyle memnun olduklarını ifade etti. Yabancı öğrencilerle ilgili iş ve işleyiş konusunda katılımcıların bilgi ve birikimlerini arttırmak için Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu'nun düzenlediği hükümler konusunda bilgi verilmesinin ardından toplantı katılımcıların süreçten ve kurulan karşılıklı iletişim ağından duydukları memnuniyeti dile getirmeleri, işbirliğini devam ettirmek için her zaman hazır olduklarını belirtmeleri üzerine sonlandırıldı.

Kayıt: 29.3.2019
Güncelleme:1.4.2019
Paylaş


WS05