GÜNEY KORE KONSOLOSLUĞU İSTANBUL İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ.

Güney Kore Konsolosluğu çalışanlarından oluşan bir heyet 21 Mart 2018 tarihinde İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Güney Kore Konsolosluğu çalışanlarından oluşan bir heyet 21 Mart 2018 tarihinde İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Güney Kore Vatandaşlık Bölümünden sorumlu konsolos ve güvenlikten sorumlu konsolos İl Müdürümüz Sayın Recep BATU'yu makamında ziyaret ettiler.

İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde gerçekleşen nezaket ziyaretinde Türkiye ve Güney Kore arasındaki tarihi geçmiş, ortak değerler ve kültürel bağlar ile alakalı sohbet edilerek, Güney Kore ülke vatandaşlarının Türkiye'de kanunun düzenlediği yasal hükümlere uymaları ve düzen içerisinde yaşamaları konusunda gerekli hassasiyetin gösterileceği belirtildi.

Türkiye’de bulunan Güney Kore vatandaşlarıyla ilgili istatistiki ve demografik bilgi paylaşımı yapılarak ikamet izni iş ve işlemleri ile ilgili yasal işleyiş konusunda İl Müdürümüz Sayın Recep BATU tarafından bilgi verilmesinin ardından heyet temsilcileri, Türk insanının sergilemiş olduğu misafirperverlik için teşekkürlerini ilettiler. Güney Kore Konsolosluğu olarak, Türkiye’de yaşayan vatandaşlarıyla ilgili her türlü alanda iletişim kanallarının açık olduğu ve işbirliği için her zaman yanımızda olduklarını belirttiler.

Güney Kore Heyet ziyareti işbirliğinin devam etmesi ve geliştirilmesi temennisi ile sona ermiştir.

Kayıt: 22.3.2019
Güncelleme:22.3.2019
Paylaş


WS05