AHISKA TÜRKLERİ’NE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

Ahıska Türkleri’ne yönelik bilgilendirme toplantısı müdürlüğümüz tarafından düzenlendi.

           İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ahıska Türkleri ’ne yönelik Bilgilendirme Toplantısı 18 Şubat 2016 tarihinde İstanbul İl Göç İdaresi müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşti. 200 kişiyi aşkın bir katılımla gerçekleşen bilgilendirme toplantısı Vali Yardımcısı ve İstanbul İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Nuri GEZİCİ’nin açılış konuşması ile başladı. Toplantının gerçekleşmesinden ziyadesiyle memnuniyet duyduğunu belirten Sayın GEZİCİ, karşılıklı olarak bu toplantıdan faydalanmayı ümit ettiğini ifade etmiş ve toplantıya olan yoğun katılımdan ötürü teşekkür etmiştir.
            Toplantıya katılan Dünya Ahıska Türkleri Birliği Genel Sekreteri Sayın Fuat UÇAR, böyle bir toplantının düzenlenmesinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtmiş, İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün faaliyete geçmesinden sonra iş, işlem ve ilişkilerde meydana gelen iyileşmeleri ifada ederek Vali Yardımcısı ve İstanbul İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Nuri GEZİCİ’ye ilgisinden ötürü teşekkür ederek kendilerine Dünya Ahıska Türkleri Birliği adına plaket sunmuştur. Sayın UÇAR’dan söz alan Ahıskalılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet OĞUZ, Ahıska Türkleri ’ne Devlet kademlerinde gösterilen yoğun ilgiden ve İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün Ahıska Türkleri için harcadığı çabadan ötürü şükranlarını dile getirmiştir.
            Yabancılar ve Uluslararası Kanunu ve Ahıska Türkleri’nin iş ve işlemleri ile ilgili bilgilendirme İl Göç Uzmanı Sinan KAYA ve İl Göç Uzmanı Yahya YILDIRIM tarafından yapılmıştır. Toplantı soru cevap bölümünden sonra sona ermiştir.
Kayıt: 23.2.2016
Güncelleme:19.9.2017
Paylaş


WS05