18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Kutlu Olsun.  Binlerce yıldır sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu toprakları, bu topraklara göç etmiş kültürlerin getirdiği zenginlikle bugün 190 farklı ülkeden insana ev sahipliği yapıyor. 190 farklı ülkeden 3.6 milyonu geçici koruma altındaki Suriyeliler olmak üzere yaklaşık 4,7 milyon göçmen ülkemizde yaşıyor.

    Genel Müdürlüğümüzün karşılıklı uyum konusunda birçok çalışma yaptığına değinen Genel Müdürümüz Abdullah Ayaz, “Göç, bizim en büyük zenginliklerimizden biri. Bu hususun bilinmesi ve bu yaklaşımla birbirimizi kucaklamamız çok önemli. Türkiye’de bulunan göçmenler bizim misafirlerimiz. Misafir ettiğimiz göçmenlerle zenginleşiyoruz. Büyük bir göçmen nüfusuna kapılarımızı açmamız da bizim büyüklüğümüzün göstergesi. Bu sebeple “Büyüksün Türkiye” diyoruz. Bu yolla ülkemize, ülkemizi tercih eden göçmenlere ve de tüm göçmenleri kucaklayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu.


     Misafirperverliği ve hoşgörüsüyle tüm dünyada ün kazanmış olan Anadolu insanı, medeniyetinden aldığı bu büyük mirasla bu zenginlikten besleniyor. Bu vesileyle 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Gününde göçmenlerin bir kez daha hatırlanmasını,bu konudaki farkındalığın artmasını ve göçlerin toplumları zenginleştiren bir olgu olduğunu biliyor ve herkesçe hatırlanmasını önemsiyoruz.

     18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Kutlu Olsun.

 

 
Kayıt: 20.12.2018
Güncelleme:20.12.2018
Paylaş


WS05